Луис оди на зимска пауза сметајќи дека Себастијан Фетел и неговото ќе останат конкурентни и следната година, но и со надеж дека агрегатот на Хонда многу ќе им помогне на да станат кандидати за насловот во 2019 година.

мислам дека себастијан и валтери ќе бидат најблиску до мене догодина.

но, ред бул ќе имаат нов моторо на хонда кај себе, веќе имаат одлична шасија и беа многу силни на крајот на годината и се надевам дека ќе бидат наши конкуренти затоа што борба помеѓу три екипи секој викенд ќе биде навистина многу интересна – посака хамилтон.

Актуелниот пррвак смета дека екипата од Милтон Кинс се коцкала со својот мотор за следната година, но верува дека доколку јапонците од Хонда успеат да направат добар агрегат, Адриан Њуи ќе ја заврши својата работа и ќе произведе фантастична шасија.

прво сигурно дека мора да ја подобрат својата издржливост која беше голем проблем за нив годинава. има многу области кои треба да ги поправат, но им посакувам се најдобро и би сакал да ни станат конкуренти.

навистина се надевам дека ќе бидат блиску до нас затоа што тоа ќе го подобри спекатклот, замислете борба помеѓу 6 возачи од , ферари и ред бул. би било неверојатно – заврши луис.


РЕКЛАМЕН ПРОСТОР

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Внесете го вашиот коментар
Внесете го вашето име тука

Внесете го точниот резултат. * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.