Формула 1 објави тригодишно продолжување на соработката со шампањите како официјален снабдувач со пенливо вино.

По успешната соработка во 2017 година и 2018 година, престижниот бренд ќе остане дел од церемонијата на подиумот се до крајот на 2021 година.

РЕКЛАМЕН ПРОСТОР

Прскањето со шампањ е синоним за Формула 1, а Карбон брендот е повеќе од логичен и совршен избор за врвот на моторспортот. Тоа не е само поради врвниот вкус туку и поради високо технолошката обработка на флашите кои се од чист карбон, слично како и огромен дел од формула 1 болидите.


ОСТАВИ КОМЕНТАР

Внесете го вашиот коментар
Внесете го вашето име тука

Внесете го точниот резултат. * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.