Ф1 планира седум фестивали догодина

60

Комерцијалниот шеф на Формула 1, Шон Брачес, откри дека спортот планира да организира барем 7 фестивали следната година, одкако почнаа во 2017 година со еден во Лондон, а сезнава треба да има вкупно четири. Шангај, Марсеј и Милан веќе ги видова болидите годинава, додека во пресрет на Големата награда на Америка, Формула 1 ќе гостува и во Мајами.

Направивме четири фестивали годинава, а за следната се планирани минимум седум и мислам дека тој број коснтантно ќе расне.

Потрошивме многу време барајќи стратешки пазари каде сметаме дека ќе можеме да ги вклучиме фановите, ќе имаме деловни интересни и нашите промотери и спонзори ќе имаат исто така корист. Најдовме дека најдобар аспект на промоците се возењето со болидите и како што одиме напред така ќе има повеќе од тоа.

Најдобар начин да ги вклучиме фановите е во центрите каде тие жиееат како можеме да ги изненадиме и воодушевиме и каде може да уживаат, да ја допрат и помирисаат атмосферата на спортот – смета Брачес.


Booking.com

Ф1 планира седум фестивали догодина

Внесете го точниот резултат. * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>