ГОЛЕМА НАГРАДА НА

МОНАКО

ШАРЛ

ЛЕКЛЕР

16

ФЕРАРИ
ДАТА НА РАЃАЊЕ
16/10/1997
МЕСТО НА РАЃАЊЕ
монте карло, монако
ГРАНД ПРИ ТРКИ
21
ПОДИУМИ
0
ПОБЕДИ
0
ТИТУЛИ
0

ФОРМУЛА 1 ВОЗАЧИ

[ess_grid alias="2019-vozaci"]