ГОЛЕМА НАГРАДА НА

МОНАКО

КАРЛОС

САИНЗ

55

МЕКЛАРЕН
ДАТА НА РАЃАЊЕ
01/09/1994
МЕСТО НА РАЃАЊЕ
мадрид,
ГРАНД ПРИ ТРКИ
81
ПОДИУМИ
0
ПОБЕДИ
0
ТИТУЛИ
0

ФОРМУЛА 1 ВОЗАЧИ

[ess_grid alias="2019-vozaci"]