ГОЛЕМА НАГРАДА НА

АЗЕРБЕЈЏАН

ПОЧЕТНА Ф1 ВОЗАЧИ Валтери Ботас

Валтери Ботас

ВАЛТЕРИ

БОТАС

77

МЕРЦЕДЕС
ДАТА НА РАЃАЊЕ
28/08/1989
МЕСТО НА РАЃАЊЕ
настола, ФИНСКА
ГРАНД ПРИ ТРКИ
118
ПОДИУМИ
30
ПОБЕДИ
3
ТИТУЛИ
0

ФОРМУЛА 1 ВОЗАЧИ

[ess_grid alias="2019-vozaci"]