(Фото) Ериксон се “раскости“

453

Мина само две минути од втората петочна сесија кога Маркус Ериксон со својот Заубер Алфа Ромео Ц37 излета од патеката при голема брзина на крајот на пред стартно целната рамнина. Швеѓанецот се изврте неколку пати пред болидот да се смири.

Не знам што се случи – изјави Ериксон преку тимското радио пред да излезе од болидот и да се упати кон медицинскиот центар на задолжителна проверка.

Заубер потврдија дека возачот не е повреден по страшната несреќа, но не можеа со сигурност да кажат што се случило Но, забавената телевизиска снимка покажа дека веројатно ненавременото затворање на ДРС системот целосно го пореметило балансот на болидот.


Booking.com

(Фото) Ериксон се “раскости“

Внесете го точниот резултат. * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>