Форс Индија потврди дека Ленс Строл и Серхио Перез се возачите кои ќе го одработат тестот за Пирели престојнава недела.

Повеќе од очекувано беше Ленс да мине во тимот кој татко му како предводник на група инвеститори го превзеде на крајот од летото.

РЕКЛАМЕН ПРОСТОР

Првиот ден утрото ќе го одработи Чеко Перез, а попладнето болидот ќе го превземе Ленс Строл, додека вториот ден во целос ќе му припадне на младиот канаѓанец со цел што подобро да се подготви за сезоната.


ОСТАВИ КОМЕНТАР

Внесете го вашиот коментар
Внесете го вашето име тука

Внесете го точниот резултат. * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.