Форс Индија со млади возачи на тестот во Барселона

82

Форс Индија ќе им довери тестот по Шпанското Гранд При во Барселона на тројца свои млади возачи. Патеката барселона-Каталуња ќе биде местото каде ќе се одржи првиот овогодишен сезонски на 15 и 16 Мај.

Болидот на екипата од Силверстон ќе го возат резервниот возач Николас Латифи како и развојниот возач Никита Мазепин, додека Џорџ Расел ќе го вози другиот болид, но тој ќе го одработува тестот за доставувачот со гуми, италијански Пирели.

За Латифи ова ќе биде прво седнување во ВЏМ11 болиот откако во Февруари не одработи ден од предсезонскиот тест поради болест. Исто така, 22-годишникот канаѓанец е планирано да се појави и за време на првата петочна сесија на домашната трка.


Форс Индија со млади возачи на тестот во Барселона

Внесете го точниот резултат. * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>