Првиот човек на Форс Индија, Отмар , верува дека екипата сеуште може да освои доволно поени за да го престигне Мекларен во конструкторскиот поредок.

Екипата од Силверстон до средина од првенството беше во борба за 4то место кај конструкторите, но откако беа спасени од администрацијата, првземени од целонсо нова комапнија, нивните поени беа избришани. Откако почнаа “од нула“ розевите освоија 32 поени во Белгија и Италија и дојдоа на 15 поени од Мекларен пред последнит две трки.

по разочарувачката трка во мексико мораме да се сконцентрираме дополнително на последните две трки. сеуште сакаме да го стигнеме тоа 6то место во првенството, иако сега предизвикот е многу поголем.

заостануваме 15 поени зад мекларен и свесни сме дека остварување на целта нема да биде воопшто лесно. секако дека ќе дадеме се од себе, ќе продолжиме силно да работиме, но ќе ни требаат совршени викенди и многу среќа за да ја завршиме работата – смета отмар шафнауер, првиот човек на екипата.


РЕКЛАМЕН ПРОСТОР

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Внесете го вашиот коментар
Внесете го вашето име тука

Внесете го точниот резултат. * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.