Ферари со нов под во Јапонија

663
   

Скудерија Ферари тестираше нов под на својот болид како и нови делови за ладење на сопирачките на почетокот од викендот за Големата награда на Јапонија во нивниот обид да се вратат во борбата за титулата.

Иако помина малку време од трката во Сочи, Ферари ја искористија шансата да донесат подобрување. Цел е да се добие поголема потисна сила која е потребна за Сузука. Новиот под ќе се проба денеска, а дали ќе остане на болидот остатокот од викендот останува да видиме.

Подот има продолжен засек на крајот кој оди до задната гума, а за време на првиот тренинг беше пополнет со остатоци од гума.


Ферари со нов под во Јапонија

Внесете го точниот резултат. * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>