Според италијанските медиуми на Кими Раиконен веќе му е кажано дека нема да биде дел од Ферари наредната сезона.

И покрај пол позицијата тој не успеа да дојде до победа и мораше да се задоволи само со втора позиција.

Според Кориере дело Спорт, претседателот на Ферари Џон Елкан веќе му ја соопштил одлуката на Раиконен.

Сакј Италија тврди дека состанокот е закажан за четврток кога тимот ќе ја објави веста.

На Мика Сало не му е јасно зошто Раиконен веќе не ја објавил веста во Монца кога му било кажано.

Очекував Кими да си каже на Монца но тоа не се случи.

Во гласините од Италија се зборува и дека Маркионе веќе потпишал договор со Леклер и новиот менаџмент не може да ја смени одлуката.


ОСТАВИ КОМЕНТАР

Внесете го вашиот коментар
Внесете го вашето име тука

Внесете го точниот резултат. * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.