Унгарија, Т2: Ветел на чело по вторите 90 минути

858

Себастијан Ветел со своето Ферари беше најбрз на втората петочна сесија по Хунгароринг, возејќи време за 7 стотинки побрзо од она поставено од Макс Верстапен од Ред Бул. Даниел рикардо беше зад холанѓанецот со заостаток од 15 стотинки. Кими Раиконен беше зад Ред Бул со речиси десетинка побавно време од Рикардо.

Следни беа Мерцедес, но Луис Хамилтон заостана над 7 десетинки зад Ветел, додека Валтери Ботас доцнеше цела секунда зад најбрзиот. Гросжан повторно 7ми, но Саинз наместо Хулкенберг зад него на 4 десетинки, на 9то место Пјер Гасли од Торо Росо, а псоледен во топ 10 беше Естебан Окон од Форс Индија.

Најбавни и со неконкурентени времиња беа возачите на Вилијамс заедно со Стофел Вандорн. Валтери Ботас комплетираше дури 46 кругови, еден повеќе од Ветел и Строл, додека Нико Хулкнеберг повторно со проблематични, овој пат 23 обиколки.


Унгарија, Т2: Ветел на чело по вторите 90 минути

6 коментари

Внесете го точниот резултат. * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>