Уапсен таткото на Маркелов

188
   

Валери Маркелов, татко на Формула 2 возачот и тест возачот на Рено, е уапсен викендов во Сочи како дел од истрагата за мултимилионска корупција и поткп.

Crime Russia повикувајќи се на неименуван извор известува дека полицијата повела истрага против Валери во однос на корупцискиот скандал кој се води против Заменикот министерот за внатрешнит работи, Дмитри Зараченко.

Бизнисменот се сомничи дека дал 3,4 милиони олари поткуп на на полковникот – милијардер. Според истрагата, најголем дек од средствата се најдени во тајниот стан на Зараченко се дадени од Маркелов – пренесува Crime Russia.

Според истрагата, Зараченко бил главен за обезбедување на 1.520 компании и бил на платниот список кај сите од нив. Маркелов е задржан кај офицери на разузнавачката ФСБ руска служба и тоа во Сочи, набрзо пренесен во Москва и изведен пред суд.


Уапсен таткото на Маркелов

Внесете го точниот резултат. * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>