ТЦР Европа, Унгарија: Давидовски до 18то место, Иџе се откажа

231
   

Франциско Мора со своето хјундаи победи на втората трка во Хунгароринг во рамките на ТЦР Европа серијата. До второ место, исто така со Хјундаи дојде домашниот возач Даниел Наѓ, додека Хонда со Џорџ Стајлс беа 3ти.

Нашиот Игор Стефановски стартуваше од 17то место, и напредна до 15то уште по првиот круг, но по три кругови се откажа от трката паркирајќи се во гаражата.

Виктор Давидовски имаше повеќе среќа и иако почна од 23та позиција, трката ја заврши на 18то место со 1 минута и 6 секунди заостаток во однос на победникот.

Во генералниот поредок води Ацкона со 112 поени, еден повеќе од Борковиќ, Наѓ е 3ти, а Фајлс 4ти. Иџе е 18ти со 6 поени зад своето име, додека Виктор нема освоено поени.


ТЦР Европа, Унгарија: Давидовски до 18то место, Иџе се откажа

Внесете го точниот резултат. * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>