ФИА му даде убаво испраќање на Фернандо Алонсо откако го казнија со три казнени поени на неговата суперлиценца откако ја пресекуваше патеката во неколку наврати во последниот дел од трката по Јас Марина.

Шпанецот стартуваше од 15то место, финишираше како 11ти и немаше сила и брзина да дојде до поени.

РЕКЛАМЕН ПРОСТОР

Во текот на трката дојде до временска казна поради пресекување на патеката и тоа неколку казни од по пет секунди поради пресекување на патеката и стекнување предност. Нандо тоа го правеше не сметајќи на никој, свесно, за да се доближи до Магнусен.

Казние не му го одземаа 11то место и наградата Возач на денот.


ОСТАВИ КОМЕНТАР

Внесете го вашиот коментар
Внесете го вашето име тука

Внесете го точниот резултат. * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.