Тимскиот шеф на Мерцедес, Тото Волф изјави дека не гледа причина зошто партнерството помеѓу Мерцедес и Тото Волф да не трае вечно, откако британецот ја освои својата 5та шампионска титула, 4та за Мерцедес, а “сребрените“ се во добра позиција да освојат и 5та последователна конструкторска титула.

Во однос на споредбите, Волф вели дека не гледа причина зошто да не го изедначи или помине рекордот на Михаел Шумахер од 7 освоени титули.

додека му даваме конкурентен болид за титула, а тој продоолжува да вози како што знае, нашата соработка ќе продолжи. овој е најдобриот луис хамилтон кој го имам видено последните шест години, вози подобо и вади се од болидот.

неговата способност е комбинација од талент, напорна работа, интелект и емоција. голем шампион мора да ги има сите тие компоненти, ако една недостига, не може да постигнете успеси вредни за паметење во историјата.

тој сеуште не го кажал последниот збор, причината поради која ја освои својата 5та титула е концентрацијата на работата и ако продолжи така ќе стигне и до 6от и 7от наслов.


РЕКЛАМЕН ПРОСТОР

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Внесете го вашиот коментар
Внесете го вашето име тука

Внесете го точниот резултат. * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.