Тото не се согласува со проценките на Хелмут Марко, а во врска со поредокот оваа тркачка сезона.

Доктор Марко изјави дека се на чело на поредокот, две десетинки пред , а дури потоа следуваат .

мислам дека никој не може да каже кој пред кого е и колку десетинки. тоа значи дека го знаат количеството на гориво, а тоа е невозможно.

во моментов излгеда дека ферари се први, но не се многу подобри од ред бул и мерцедес, но како што реков, во сабота и недела ќе се дознае повеќе – изјави волф.

На крајот на денот, Мерцедес поставија конкурентно време во Барслона, но и покрај тоа Тото не е многу убеден во перфромансите.

ако ги погледнете осумте денови, ние го поставивме најдоброто време последниот ден, но не бевме силни во симулирање на трки. за разлика од нас, ферари имаа болид кој од првиот ден беше одличен.

себастијан изјави дека болидот се движи онаму каде што тој сака, а нашиот сеуште не е оптимално балансиран. имавме проблем со стабилноста при летечките кривини, имавме подуправување при ниски брзини, особено во последниот сектор.

предноста на ферари е нешто ново за нас, прво мораме да го разбереме болидот, а потоа ќе видиме. некако не се чувствуваме како фаворити сезонава, но ги стигнуваме.


ОСТАВИ КОМЕНТАР

Внесете го вашиот коментар
Внесете го вашето име тука

Внесете го точниот резултат. * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.