Тото не го отпишува Ред Бул за Сингапур

140

Тимскиот шеф на Мерцедес, Тото Волф, смета дека сеуште е рано за прослава на титула затоа што е свесен дека предноста на Мерцедес или Ферари се менува од една на друга пате.а “Сребрените“ одработија одлично на домашен терена на Ферари во Монца минатиот викенд и победија, иако СФ71Х беше најбрз болид цел викенд, но тактиката им донесе одличен резултат.

Има уште седум Гранд При трки на календарот и не можам да предвидам што ќе се случи. На исто ниво сме со Ферари, а благата предност се изменува во зависност од тоа на која патека се тркаме. Некаде имаме две десетинки предност, некаде имаме две десетинки негатива – анализира Волф.

Следната трка е во Сингапур, патека која силно одговара на карактеристиките на болидот на Ред Бул, на што Волф смета дека не смее да се заборави.

Не смееме да заборавиме на Ред Бул во Сингапур. Тие се секогаш контакурентни таму така што траката ја прават уште понепредвидлива.

Мерцедес води во проедокот како кај конструкторите така и кај возачите.


Booking.com

Тото не го отпишува Ред Бул за Сингапур

Внесете го точниот резултат. * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>