Мерцедес

 • Луис Хамилтон 213 поени, 1 место
 • Валтери Ботас 132 поени, 4 место
 • Хамилтон има подобар пласман на квалификации 7/12
 • Хамилтон има подобар пласман на трка 8/12

Ферари

 • Себастијан Ветел 189 поени, 2 место
 • Кими Раиконен 146 поени, 3 место
 • Ветел има подобар пласман на квалификации 10/12
 • Ветел има подобар пласман на трка 7/12
РЕКЛАМЕН ПРОСТОР

Ред Бул

 • Даниел Рикардо 118 поени, 5 место
 • Макс Верстапен 105 поени, 6 место
 • Верстапен има подобар пласман на квалификации 9/12
 • Изедначен пласман на трка 5/10
 • Две трки не завршија двајцата

Рено

 • Нико Хулкенберг 52 поени, 7 место
 • Карлос Саинз 30 поени, 11 место
 • Хулкенберг има подобар пласман на квалификаци 7/12
 • Хулкенберг има подобар пласман на трка 7/12

Хаас

 • Кевин Магнусен 45 поени, 8 место
 • Роман Гросжан 21 поен, 14 место
 • Магнусен има подобар пласман на квалификации 9/12
 • Магнусен има подобар пласман на трка 8/11
 • Една трка не завршија двајцата

Форс Индија

 • Серхио Перез 30 поени, 10 место
 • Естебан Окон 29 поени, 12 место
 • Окон има подобар пласман на квалификации 9/12
 • Окон има подобар пласман на трка 7/11
 • Една трка не завршија двајцата

Мекларен

 • Фернандо Алонсо 44 поени, 9 место
 • Стофел Вандорн 8 поени, 16 место
 • Алонсо има подобар пласман на квалификации 12/12
 • Алонсо има подобар пласман на трка 8/12

Торо Росо

 • Пјер Гасли 26 поени, 13 место
 • Брендон Хартли 2 поени, 19 место
 • Гасли има подобар пласман на квалификации 9/12
 • Гасли има подобар пласман на трка 7/12

Заубер

 • Шарл Леклер 13 поени, 15 место
 • Маркус Ериксон 5 поени, 17 место
 • Леклер има подобар пласман на квалификации 9/12
 • Леклер има подобар пласман на трка 6/11
 • Две трки не завршија двајцата

Вилијамс

 • Ленс Строл 4 поени, 18 место
 • Сергеј Сироткин нема поени, 20 место
 • Сироткин има подобар пласман на квалификации 7/12
 • Строл има подобар пласман на трка 6/11
 • Една трка не завршија двајцата

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Внесете го вашиот коментар
Внесете го вашето име тука

Внесете го точниот резултат. * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.