Уште на првата трка од сезоната почнаа тимските нардби во Ферари, а тоа што Мати биното го најави при промоцијата на болидот, а го повтори во Барселона, веќе се остварува.

Иако Шарл Леклер беше доста побрз од Себастијан Фетел во последниот дел од трката, тој сепак не доби дозвола од тимот да го престигне германецот. Дали ова беше вистинска одлука на тимот и дали политиката ќе го завземе своето место останува да видиме.


ОСТАВИ КОМЕНТАР

Внесете го вашиот коментар
Внесете го вашето име тука

Внесете го точниот резултат. * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.