Форс Индија веќе провериле дали Ленс Строл го собира во нивниот сегашен болид како и во новата шасија која се подготвува за следната година. Иако официјална одлука дали канаѓанецот ќе се пресели во Силверстона сеуште нема, тоа е и повеќе од јасно по превземањето на тимот од страна на неговиот татко.

Ленс ја посетил фабриката на Форс Индија во Вторник за да се запознае со потенцијалното ново работно место, а инженерите да измерат дали ќе го собере во болидот.

Го собира во болидот. Не знам што носи иднината, не можам да предвидам, не можам ништо да изјавам и кажам затоа што ништо не е одлучено. За да дојде кај нас треба да се случат многу други работи, не се работи само за нормална замена на возачи, не е обичен трансфер – објасни Отмар Шафнауер, шефот на тимот.


РЕКЛАМЕН ПРОСТОР

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Внесете го вашиот коментар
Внесете го вашето име тука

Внесете го точниот резултат. * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.