Роман Гросжан се врати на добрите патеки по тешкиот период со кој си ја стави иднината во Хаас во опасност, а тимскиот шеф Гунтер Стајнер е среќен со средениот возач.

Французинот нема освоено поени веќе осум трки, но конечно се поправи имаше шест топ 10 завршници.

Се надевам дека нема да се изгуби пак. Треба да го прашам да не се случи тоа повторно. Ќе го држиме поблиску до нас. Шега на страна, Роман се трка долго и има искуство. Знае како да се снајде. Ако го направи тоа ќе успее. Така функционира он. Ние само треба да се осигураме дека нема да има падови. Има лимити и број колку може да се направат. Но мислам дека сега е добар.


РЕКЛАМЕН ПРОСТОР

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Внесете го вашиот коментар
Внесете го вашето име тука

Внесете го точниот резултат. * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.