Шефот на Хаас, Гунтер , верува дека требало да бидат многу подобри  наместо цела година да се борат со младата американска екипа.

Минатата недела Хаас ја загуби жалбата поради дисквалификацијата на Роман Гросжан од Големата награда на Италија кој ја добија по пијава на Рено. Силните резултати на Рено на последните две трки и слабите на Хаас во истиот период направија предност за французите од 30 поени на две трки пред крајот.

ние ја возиме нашата трета сезоан и сме 5ти во поредкот, се бориме со рено кои би требало да бидат далеку подобри. тоа покажува колку се очајни затоа што се фабрилка екипа со 5 пати повеќе луѓе од нас, а се мачат со нас. за нас тоа е чест затоа што знаеме дека формула 1 е многу тешко место за тркање.

нашата екипа врши одлична работа и поради тоа сме “во игра“ за 4то место. тешко е да стигнеме до истото, но чуда се случуваат – објасни стаинер.

РЕКЛАМЕН ПРОСТОР

Откако најдобар резултат од нивниот влез во Формула 1 е 8мо место на крајот од првенството, и освојување на 5то место би било одличен успех за Хаас. Рено се врати со фабричка екипа во спортот во иста година кога влегоа Хаас, а првата сезона беа зад нив кај конструкторите.

продолжуваме по загубената жалба, не плачеме, ќе помине, а ние мислиме само на тркање.

секогаш бараме целосна чистина во регулативите бидејќи со тоа никогаш нема да се случеше дисквалификацијата. но, никогаш правилата не се доволно јасни по мое мислење, јас мислам дека сме фантастични, но мислам оти фиа мисли дека сме просечни.

Иако резултатите се одлични, сепак Гросжан и Магнусен не дојдоа до поени на 8 д вкупно 19те извозени трки.

сакам викенди каде покажуваме колку сме всушност добри. ако во бразил влеземе во к3 и се вратиме во поени би бил задоволен – заврши стаинер.


ОСТАВИ КОМЕНТАР

Внесете го вашиот коментар
Внесете го вашето име тука

Внесете го точниот резултат. * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.