Шефот на Хаас, Гунтер Стаинер изјави дека одлуката за задржување на возачите била најдобро нешто за да се задржи моемнталната ситуација во најмладата екипа на Формула 1 гридот.

Ова е најдобро што може. Знаете што правите, знаете до каде сте и фокусот е да се дојде до 4то место кај конструкторите – изјави Гунтер.

Стабилноста игра главна улога во перформансите на тимот оваа сезона. Тие моментално се на петта позиција но се надеваат дека до крајот на првенството ќе го престасаат фабричкиот тим на Рено.

Тешко е да се каже колкаво е влијанието, но тоа доста помага. Стабилнотста е најважна и се добива со квалитетот на луѓето. Се ново што треба да се направи луѓето ќе се адапритаат.

Тоа е период на учење кој нормално не треба да не носи напред. Најдобро е каде што сме. Треба време за сите да работиме заедно како тим а посебно возачите. Со возачите кои се важни и инженерите стауваме посилни со повеќе искуство. Се на се ова е подобра ситуација.


ОСТАВИ КОМЕНТАР

Внесете го вашиот коментар
Внесете го вашето име тука

Внесете го точниот резултат. * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.