Стаинер: Можеме до подиум, но ни треба и среќа

48

Тимскиот шеф на Хаас, Гунтер Стаинер, верува дека тимот може да стигне до подиум викендов во Шпанија, инспирирани од подиумот на Чеко Перез на последната трка во Азербејџан. Мексиканецот имаше одлична трка низ улиците на Баку, но американската екипа е онаа која на сите трки има 4ти или 5ти најбрз болид на патеката.

Возачите на Хаас знаат како е да се биде на подиум. Роман Гросжан имаше 10 подиуми за Лотус, додека Магнусен дебитираше со подиум за Мекларен во 2014 година.

Ако сите коцки се наредат, тогаш секако дека можно е да стигнеме до подиум како што Серхио Перез стигна во Азербејџан. Се “му се погоди“ и ја искористи можноста.

Нешто слично треба да ни се случи и нас за да стигнеме до такво резултат. Со едноставна трка и перформанси тешко дека ќе можеме да финиширае во топ 3. Мора некој од најдобрите 3 екипи да отпадне – појасни Стаинер.


Стаинер: Можеме до подиум, но ни треба и среќа

Внесете го точниот резултат. * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>