Сингапур, Т3: Ферари моќно пред квалификациите

808

Скудерија Ферари ги имаше двете најбрзи времиња на последните 60 минути во пресрет на квалификациската сесија во Сингапур. Себастијан ветел беше побрз за 36 стотинки од Кими Раиконен, а над половина секунда од Мерцедес. Хамилтон беше побрз сребрен болид, но Валтери беше на само половина десетинка од него.

Рикардо беше побрз од Верстапен, но заостанаа над секунда од времето на Ферари, а најдобар од останатите беше Роман гросжан со 4 десетинки зад Ред Бул. Окон и Перез на Форс Индија со 8мо и 9то време, но со над 2 секунди заостаток, а Фернанандо Алонсо последен во топ 10.

Шарл Леклер беше најктивен со 20 кругови, комплетирајќи колку Макс Верстапен и Фернандо Алонсо заедно.


Booking.com

Сингапур, Т3: Ферари моќно пред квалификациите

Внесете го точниот резултат. * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>