Во не многу интересната Голема награда на Сингапур, Макс Верстапен сосема заслужено се закити со наградата Возач на денот.

Холанѓанецот имаше послаб старт од Ветел, но херојски не ја предаде позицијата на првата кривина, иако на следниот правец Ферари нападна и го превзема 2то место. Но, Ред бул имаа подолга прва серија и по излегувањето од бокс повторно си ја вратија стартната позиција.

РЕКЛАМЕН ПРОСТОР

До крајот, Верстапен на моменти се залепи и до Луис Хамилтон кога имаше заостанати болиди за претекнување, но немаше сила за победа.

АВСТРАЛИЈА, ВОЗАЧ НА ДЕНОТ: ФЕРНАНДО АЛОНСО

БАХРЕИН, ВОЗАЧ НА ДЕНОТ: ПЈЕР ГАСЛИ

КИНА, ВОЗАЧ НА ДЕНОТ: ДАНИЕЛ РИКАРДО

АЗРБЕЈЏАН, ВОЗАЧ НА ДЕНОТ: ШАРЛ ЛЕКЛЕР

ШПАНИЈА, ВОЗАЧ НА ДЕНОТ: ЛУИС ХАМИЛТОН

МОНАКО, ВОЗАЧ НА ДЕНОТ: ДАНИЕЛ РИКАРДО

КАНАДА, ВОЗАЧ НА ДЕНОТ: СЕБАСТИЈАН ВЕТЕЛ

ФРАНЦИЈА, ВОЗАЧ НА ДЕНОТ: СЕБАСТИЈАН ВЕТЕЛ

БРИТАНИЈА, ВОЗАЧ НА ДЕНОТ: ЛУИС ХАМИЛТОН

ГЕРМАНИЈА, ВОЗАЧ НА ДЕНОТ: ЛУИС ХАМИЛТОН

УНГАРИЈА, ВОЗАЧ НА ДЕНОТ: ДАНИЕЛ РИКАРДО

БЕЛГИЈА, ВОЗАЧ НА ДЕНОТ: СЕБАСТИЈАН ВЕТЕЛ

ИТАЛИЈА, ВОЗАЧ НА ДЕНОТ: КИМИ РАИКОНЕН


ОСТАВИ КОМЕНТАР

Внесете го вашиот коментар
Внесете го вашето име тука

Внесете го точниот резултат. * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.