Карлос призна дека неговото рели искуство го направило покомплетен возач и му дозволило подобри перформанси во Формула 1.

Шпанецот следните две години ќе ги мине во Мекларен, откако ја почна кариерата во Торо Росо, а возеше и за фабричката екипа на Рено. Неговиот татко е двократен рели првакл

сигурно дека тркање во друга серија не може да во направи полош, ако ништо друго ве прави подобар и покомплетен, така што ќе продолжам да возам и рели – најави саинз.

Карлос не е првиот Формула 1 возач кој се пробал во рели, откако претходно такво искуство имаше и Роберт Кубица и Кими Раиконен. Запрашан дали Формула 1 возачите пропуштаат што не возат рели, шпанецот одговори:

мислам дека пропуштаат многу забава ако не пробаат рели, сигурен сум. јас многу уживав во тоа и ќе се обидувам да го правам тоа почесто. можеби нема да ве промени, можеби нема да ве подобри, но ништо не губите. тоа ви дава одлично чувство, добра забава е, одлично е …


ОСТАВИ КОМЕНТАР

Внесете го вашиот коментар
Внесете го вашето име тука

Внесете го точниот резултат. * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.