Карлос смета дека Автодромот Хозе Карлос Паце има премногу историја и легендарни Формула 1 моменти.

интерлагос е преполн со историја и навистина уживам да се тркам на стари и легендарни патеки. бразилското гранд при е познато по фантастичните трки и возачи, вклучително и легендарниот Аиртон Сена, поради кој и овој викенд ќе биде посебен.

во однос на културата, се е светло и бучно, слично како во Мексико, но поинакво и уникатно на свој начин. храната исто така е една од моите омилен, го обожавам месото во сао паоло каде иам прекрасни ресторани – смета карлос саинз.

Шпанскиот возач на Рено ја опишува патеката како возење со ролеркостер, а амтмосферата како на фудбалски натпревар.

патеката е голем предизвик поради промените во надморската височина и различните карактеристики на кривините. слично е на ролеркостер. во внатрешниот дел е тешко, со многу кривини и неколку слепи свиоци каде може лесно да се направи грешка.

ви треба добар ритам по патеката за да не правите компромис на некоја кривина затоа што тоа веќе ве тера да погрешите на следната.

трибините секогаш се прполни, а атмосферата е како на фудбал, а на на Формула 1 трка, секогаш е прегласно

исто така, интерлагос е синоним за непредвидливо време што неолку години по ред не изненадува. може да биде многу топло и суво и од “ниде никаде“ да почне силно да истура доджд. се сеќавам пред неколку години бев 15ти, но почна да врна на трката и одеднаш дојдов до финиш н 6то место.

адаптирањето на условите и добра вештина која може многу да ви помогне во , така што ќе видиме што ќе се случи. можеби повторно ќе врне – посака карлос.


РЕКЛАМЕН ПРОСТОР

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Внесете го вашиот коментар
Внесете го вашето име тука

Внесете го точниот резултат. * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.