Поранешниот Формула 1 првак, Нико Розберг, кој Италијанското Гранд При го одработи како стручен коментатор за Sky, смета дека Себастијан Ветел сам си е виновн за сударот со Луис Хамилтон во првиот круг на Монца. Двајцаа имаа контакт по кој британецот продолжи, а болидот на Ферари се изврте по што мораше да се бори и да претекнува за да стигне до 4то место на крајот.

Себ сметаше дека актуелниот првк не му оставил доволно простор, а Луис нормално велеше дека оставил. Мартин Бранд од Sky гледаше еднаква вина кај двајцата, но Розберг не.

Сакам да го споделам моето мислење со васоколу инцидентот помеѓу Хамилтон и Ветел на почетокто од трката. Мислам дека беше 100% винана Себастијан. Тој влезе премногу длабоко во кривината, се судри со Луис и се изврте комплетно. Не беше добро.

Не можам да поверувам дека повторно и повторно ги прави овие грешки. Тоа не е начин да се победи Луис Хамилтон, не може така – се вклучи Нико во преносот на трката.


ОСТАВИ КОМЕНТАР

Внесете го вашиот коментар
Внесете го вашето име тука

Внесете го точниот резултат. * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.