Розберг: Рикардо треба да оди во Ферари

351

Нико Розберг смета дека Даниел Рикардо треба да го напушти Ред Бул и да се здружи со својот поранешен тимски колега Себастијан Ветел во Скудерија Ферари. Поранешниот првак смета дека е дојдено време за ново поглавје во кариерата на австралијанецот.

Рикардо треба да оди во Ферари. Во Ред Бул функционираа со Ветел цела година – смета Нико.

Во 2014 година беше дебитантската сезона за Даниел во Ред Бул и тој го победи Себ на поени, победи три пати таа сезона, а Ветел ниту еднап. На крајот тој имаше 71 поен повеќе од Себастијан, по што германецот потпиша за Ферари.

Мислам дека Ветел нема да биде пресреќен со доаѓањето на Рикардо. Но, Даниел би требало да оди во Маранело затоа што беше побрз од Ветел во Ред Бул. Тоа ќе биде одличен избор за Мараело.

Неодамна медиумите шпекулираа дека Рикардо има преддоговор со Ферари за следната година, но двете страни демтнатираа.


Booking.com

Розберг: Рикардо треба да оди во Ферари

7 коментари

Внесете го точниот резултат. * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 • Valdet Ademi
  Остави коментар

  Rosberg ne go sovetuvaS baS najdobronamerno… Jasna mu e na Daniel Ricciardo pewerskata politika na Ferrari, pa ne veruvam deka kje se soglasi da bide Sofer broj 2 za razlika od Red Bull Racing, Mercedes-AMG Petronas Motorsport ili drugite timovi!

  • Aleksandar Maksimovski

   Abe Mercedes go ima botas(so mala bukva) poso treba da prasa dali moze da bide vtor vozac. Tri dena mu vikase fala na Hamilton shto mu ja vrati pozicijata lani. Bashka Mercedes treba da jadat edna kazna kolku niv golema za Okon sto gi propusti dvata mercedesa u monako.

  • Valdet Ademi

   Aleksandar Maksimovski daj ne me teraj so sila da ja spomnam prvata trka vo Avstralija i ‘greSkite’ vo Haas za da Bezbednosnoto Vozilo izleze na pateka i Vettel da ja dobie trkata!

  • KRUG.MK

   Valdet Ademi slobodno teraj ja poso kretenot grozan e prikazna sama za sebe i on za razlika od Okon ne rece prasajtw go sefot na mercedes zosto gi propustiv bolidite.

 • IVICALUCKY
  Остави коментар

  Ти ќе кажеш каква. Е политиката во ферари иначе во мерцедес нема втор возач хахаха сите екипи го прават тоа така да не треси глупости