Даниел Рикардо го откри целосно новиот дизајн на својата кацига во пресрет на неговата домашна трка, воедно прва трка од Формула 1 календарот.

Претходно дизајнот за него беше ограничуван од обврските кои ги имаше од Ред Бул, но по трансферот во Рено целосно сам може да одлучи за шарите на кацигата. Кацигата е со розева,зелена, сина и црна боја, а во страничниот дел има напишано Престани да бидеш како нив (Stop Being Them).

Дизајнот на кацигата е направен од австрлиски ументник во Лос Анџелес.


ОСТАВИ КОМЕНТАР

Внесете го вашиот коментар
Внесете го вашето име тука

Внесете го точниот резултат. * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.