Даниел смета дека Луис Хамилтон заслужува голема почит поради освојувањето на својата 5та шампионска титула. Британецот дојде до 4то место во Мексико Сити што беше доволно и теоретски да ја обезбеди титулата.

јас секогаш верувам дека сум најдобар возач во формула 1 и дека можам да направам исто што и било кој друг. Но, деифинитивно му давам огромна почит за нЛуис, мислам дека беше неверојатен годинава и константно беше супер конкурентен.

Во исто време си ја работеше и својата работа надвор од патеката, да се живее живот како него и да се заджар перформансите … мора да му се честите – смеа дани.

Рикардо смета дека способноста на Хамилтон да биде на врвот во одлучувачки моменти на трка покажува дека ги заслужува освоените титули.

луѓето годинава мислам дека конечно сфатија дека не треба да имате само брз болид, туку и секоја недела да бидете константни. најголем дел од сезоанта себ имаше многу брз болид, но оние 1% се најбитни кога луис беше најдобар и тоа ја реши титулата.

неговиот талент секогаш бил тука, брзината секогаш потоела, тоа сите го знаат, но да се задржи таквиот интензитет, брзина и посветеност е навистина нешто посебно. јас му аплаудирам на тоа – заврши рикардо.


РЕКЛАМЕН ПРОСТОР

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Внесете го вашиот коментар
Внесете го вашето име тука

Внесете го точниот резултат. * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.