Возачот на Ред Бул, Даниел , верува дека неговата лоша среќа ќе ја снема следната година кога ќе почне да вози за фабричката екипа на Рено.

Австралијанецот во Ред Бул имаше силен старт на сезонава, но вториот дел му беше очаен со многу откажувања поради технички проблеми. Тој нема подиум од Големата награда на Монако каде победи, а во Мексико се откажа додека се возеше и бореше за 2ро место.

по 2018 година мојата лоша среќа ќе изчезне и ќе остане оваа година. Сигурен сум дека новиот предизвик ќе му донесе и таква промена. Бев разлика во каква серија сум сезонава, добра или лоша, мојата среќа нема да се промени за следната година. дури и пред да почнат малерите годинава сакав да побарам нов предизвик, да направам нешто поинаку и следната година ќе биде нов и свеж почеток за мене.

колку и да сум возбуден за последната трка од сезоната, во исто време сум возбуден и што ќе ја завршам сезоната и ќе почнам нов со нова екипа следната година – најви рикардо.

РЕКЛАМЕН ПРОСТОР

Пет од последните девет трки Даниел не ги заврши додека неговиот колега Даниел Рикардо имаше серија од одлични резултати кои го доближија до 4то место од поредокот каде во моментов е Валтери Ботас.


ОСТАВИ КОМЕНТАР

Внесете го вашиот коментар
Внесете го вашето име тука

Внесете го точниот резултат. * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.