Даниел Рикардо објави дека се надевал дека ќе оди во Ферари следната година, но сепак некој ставил вето на неговото заминување во Маранело.

Пред неговата одлука за заминување од Ред Бул и трансфер во фабричката екипа на Рено, австралијанецот изјави дека бил во дискусија со Скудерија да го замени Кими Раиконен. На крајот, според некои шпекулации, Рикардо барал повеќе од тоа што Ферари биле спремни да понудат.

Не можам да кажам зошто, Не знам за што зборувате? Кој кажал дека барам многу пари? Очигледно некој кажал НЕ на моето доаѓање, но КОј? Не знам – смета дани.

РЕКЛАМЕН ПРОСТОР

Иако тој открива дека бил во контакт со Маранело, Рикардо смета дека одлуката за замена за Раиконен веќе била донесена.

Имавме дискусии, но очигледно беше дека ќе го земат Леклер. Се надевам дека тој е вистинскиот избор. Се надевам дека имам сеуште време во Формула 1 и ќе имаме шанса повторно.


ОСТАВИ КОМЕНТАР

Внесете го вашиот коментар
Внесете го вашето име тука

Внесете го точниот резултат. * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.