Рикардо разочаран по квалификациите

178

Откако се квалификуваше на 6то место на денешните квалификации во Барселона, Даниел Рикардо откри дека заостатокот зад пол позицијата е разочарувачки за него.

Хамилтон најде фантастичен круг за 90та пол позиција за Мерцедес, а Дани беше 6 десетинки назад.

Навистина не знам што повеќе би можел да направам со она што го имавме. Со круговите кои ги комплетирав мислев дека ќе бидат неколку десетинки од пол позиција, а не 6-7 како што сум. Разочаран сум – откри Рикардо.

Вво пресрет на денешните квалификации, тој не знаел што да очекува.

Се е непознаница до квалификациите. Петоците се една работа, но Сабота е секогаш непознаница. Имавме одлични кругови на суперсофт во К3, но тоа не беше гумата која ја префериравме и проади тоа отидов на софт во последниот круг – објасни Дани.


Рикардо разочаран по квалификациите

Внесете го точниот резултат. * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>