Даниел откри дека е преплашен во пресрет на промената на тимот, по која следните две години треба да вози за .

Трката во е последна на која австралијанецот ќе седне и ќе се трка со болидот на пред да мине во екипата од Енстон. Тој ги шокираше сите со својата одлука, а во падокот преовладува мислењето дека тоа е потег наназад во неговата тркачка кариера.

морав да го слушам срцето, морав да седнам сам и да донесам одлука, иако одлуката е страшна и јас сум преплашен.

знам дека следното поглавје во мојата кариера нема да биде лесно, но сакав да го направам тоа за да го извадам најдоброто од себе. тоа е се, следува следниот чекор, следниот скок, нов предизвик.

одам во рено следната година со отворен ум и полно срце. никој нема кристална топка и не може да ги предвиди резултатите и тоа што ќе се случи, но одлукатае веќе донесена – објасни рикардо,

РЕКЛАМЕН ПРОСТОР

Даниел е свесен дека во Абу Даби добро ќе се помачи да не заплаче пред емотивното збогување со тимот за кој вози 5 години.

сакам силно да ја завршам оваа година, но знам дека ментално тоа воопшто нема да биде лесно. секој круг, секоја кривина во болидот ќе значи дека сум се поблиску од моето последно возење за ред бул.

кога во абу даби последен пат ќе искочам од болидот сигурен сум дека добро ќе се исплачам. ќе дојде зимата и ќе ги запознаам моите нови пријатели од рено и тогаш ќе почнам се од почеток.


ОСТАВИ КОМЕНТАР

Внесете го вашиот коментар
Внесете го вашето име тука

Внесете го точниот резултат. * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.