Сите фанови на Формула 1 имаа големи надежи за еден од најомилените возачи на гридот, Даниел Рикардо, пред стартот на Австралиското Гранд При, кое воедно беше и негова домашна трка, а во исто време и негово деби за Рено.

Иако не се квалификуваше високо, на стартот се очекуваше Рикардо да нападне, земајќи предвид дека е дискутабилно, најдобриот претекнувач на гридот во моментов.

Но австралијанецот беше премногу желен да остави впечаток обидувајќи се да надомести позиции, отиде прешироко на патеката и притоа дојде во контакт со одвод за вода кој го оштети неговото предно крило.


ОСТАВИ КОМЕНТАР

Внесете го вашиот коментар
Внесете го вашето име тука

Внесете го точниот резултат. * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.