Предводникот на Академијата на млади возачи на Скудерија , Масимо , се надева дека неговиот пулен, Шарл Леклер, ќе добие шанса да нападне за титула оваа тркачка сезона.

Многумина сметаат дека младиот возач повеќе од достојно ќе го замени Кими Раиконен и ќе го намачи четирикратниот Формула 1 првак. Но, има и онакви што сметаат дека гарантирање на статусот возач број 1 ќе биде многу подобро за Себ.

мислам и верувам дека ферари ќе им дадат еднакви можности на двајцата така што подобриот од нив ќе победи на крајот. нема сомнеж дека 2019 година ќе биде годима за учење за шарл, но сигурно ќе се обиде да победува од самиот почеток – изјави ривола за La Gazzetta dello Sport.

РЕКЛАМЕН ПРОСТОР

Масимо потенцираше дека 21-годишникот е повеќе како Фернандо Алонсо, одошто како Себастијан Фетел.

имав можност да работам со себастијан кога тој дебитираше за торо росо и со алонсо кога тој почна во формула 1 за минарди. фернандо го имаше истиот гнев и глад како шарл на квалификациите и истата способност секогаш да покае неверојатни резултати – заврши ривола.


ОСТАВИ КОМЕНТАР

Внесете го вашиот коментар
Внесете го вашето име тука

Внесете го точниот резултат. * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.