Со 30 поени предност пред американски Хаас, фабричката екипа на Рено се во добра позиција да ја завршат сезоната како најдобри од останатите, но остануваат уште две трки на кои Гросжан и Магнусен ќе нападнат за да го превземат 4то место во поредокот. Но, тука е и протестот поради дисквалификацијата од Монца кој може да им врати 10 поени на американците.

во добра позиција сме, но сеуште има две трки до крајот. во Четврток е протестот кој може да им врати 10 поени на хаас, но и без тоа тие може да завршат на 4то место – изјави марцин .

Два силни викенди по ред за Рено ги ставија во одлична позиција во борба за 4то место, а на тренинг сесиите во Петок во Мексико коснтантно беа зад Ред Бул.

Имавме одличен викенд во мексико и се се вртеше околу менаџирањето на гумите, освоивме поени, нашите ривали завршија без поени и тоа е одлично за нас.

Штета што загубивме еден болид, можевме до 6то и 7мо место, проблемот беше батеријата, но сеуште истражуваме – заврши Будковски.


РЕКЛАМЕН ПРОСТОР

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Внесете го вашиот коментар
Внесете го вашето име тука

Внесете го точниот резултат. * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.