Од сите проблеми кои може да се случат на една Формула 1 екипа, никој не очекуваше дека Рено и Мекларен може да останат без масло за моторот. Имено, маслото за овие две екипи имало проблем со транспортот, истиот бил одложен поради тајфунот и е заглавено на Царината во Токио.

Мекларен во моментов се 6ти во поредокот и за нив сезоната и онака е загубена, но ова може да биде катастрофа за Рено и пропуштање на петочни сесии може да значи крај на нивните напори да го одбрана 4то место од американски Хаас.

Со мотори на Рено вози и екипата на Ред Бул, но тие немаат проблеми затоа што масло за нивниот мотор како и гориво за истиот, за разлика од Рено и Мекларен кој користат производи на Кастрол, во Милтон Кинс користат Мобил 1.


ОСТАВИ КОМЕНТАР

Внесете го вашиот коментар
Внесете го вашето име тука

Внесете го точниот резултат. * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.