Компанијата Ред Бул негира дека се заинтересирани да ја купат и превземат Формула 1 откако се појавија шпекулациите дек американците од Либерти Медиа сакаат да се ослободат од тркачката серија поради се поголемото незадоволство од нивното раководење.

Запрашан околу тоа од страна на германски Auto Bild, доктор Хелмут Марко одговори:

тоа нема никаква логика за нас.

Првиот човек на Хокенхајм, Георг Сеилер, изјави дека тие се незадоволните поради менаџирањето на спортот од страка на сопствениците.

фер е да потенцираме дека имаме успешни преговори со либерти медиа, но како и остатокот од асоцијацијата на промотери, веруваме дека ние треба да бидеме вклучени во клучните одлуки за спортот.


ОСТАВИ КОМЕНТАР

Внесете го вашиот коментар
Внесете го вашето име тука

Внесете го точниот резултат. * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.