Ред Бул на Дивиот Запад

224

Даниел Рикардо со својот Ред Бул болид ги шета Соединетите Американски Држави. Патешествието започна во Сан Франциско и легендарниот мост Голден Гејт на радост на утринските минувачи по мостот. Следуваше класична бркотница налик на сцената на филмот на Стив Меквин – Булет пред доаѓањето во Јута, Тексас и летечкото минување по Долината на спомениците.

Следуваше Градот на гревоците – Лас Вегас, лоциран во сушниот дел на Пустината Невада.

Ред Бул најавува уште видео материјал кој ќе го следи патувањето на исток кон Њу Орлеанс и Њу Јорк.


Ред Бул на Дивиот Запад

Внесете го точниот резултат. * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>