Формула 1 конкурентите, Мерцедес и Ред Бул, веќе објавија дека ќе ги промовираат своите болиди за претстојнава сезона на исти ден, поточно во Среда на 13 Февруари.

Промоциите следната недела се закажни за во Силверстон, нешто што Мерцедес традиционално го прави, а за Ред Бул ќе биде прв пат.

Доктор Хелмут , Советникот за моторспорт на Ред Бул, изјави дека Ред Бул не го прават тоа намерно.

Тоа ќе се случи бидејќи нашиот болид ќе биде завршен два дена порано. Ќе возиме на различен дел од патеката и тоа нема да претставува никаков проблем – смета марко.

Освен Мерцедес и Ред Бул, од поодамна на истиот ден промоција закажа и Рејсинг Поинт, но во Канада.


ОСТАВИ КОМЕНТАР

Внесете го вашиот коментар
Внесете го вашето име тука

Внесете го точниот резултат. * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.