Новиот возач на и актуелен Формула 2 првак, Џорџ , има приоритет следната година да и помогне на екипата од Гров да се пласира погоре на гридот, а не да се бори со својот колега Роберт Кубица.

Следната година ќе биде дебитантска за британецот во Гранд При тркањето и истата ќе ја вози за третата најуспешна Формула 1 екипа, која имаше очајна 2018 година и беше закована за дното на гридот.

веднаш ќе кажам дека моја прва цел е да му помогнам на вилијамс да напредува и да се пробие низ поредокот и да се врати онаму каде што им е местото. нити јас, а нити роберт не сме заинтересирани да се бориме еден со друг за 19то или за 20то место на гридот така што примарен фокус ни е заедничка работа за напредок на тимот. потоа, кога резултатите ќе почне да доаѓаат ќе почнеме да мислиме еден на друг – откри расел.

РЕКЛАМЕН ПРОСТОР

Промоцијата на Расел бара период на адаптација и различен тренинг и подготовка во однос на тоа што е навикнат пред почетокто на јуниорските сезони.

ќе минувам колку што можам повеќе време со тимот. работев со 30 луѓе во формула 2, а во вилијамс ќе работам со 750 луѓе, така што треба да ги запознаам сите, да се запознаам со организацијата и да се вгнезам до тимот.


ОСТАВИ КОМЕНТАР

Внесете го вашиот коментар
Внесете го вашето име тука

Внесете го точниот резултат. * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.