Кими Раиконен се обиде да не го послуша тимот и бараше појаснување на барањето кое дојде од боксот дали да го пушти Себастијан Ветел.

Возејќи еден зад друг на Хокенхајм, Раиконен беше пред Ветел поради раниот влез во бокс кога германецот се пожали дека бил заглавен зад Раиконен и му се уништува трката.

РЕКЛАМЕН ПРОСТОР

Ова е глупо, губам време и ги уништувам гумите.

Подоцна Кими му одговори на Џок Клиар

Ако треба да го пуштам само кажете ми.

Џок Клиар одговори потврдно на тоа.

Раиконен го пропушти Ветел и тој беше водечки се до моментот кога излета од патеката кога заврна.

Финецот заврши на трета позиција зад возачите на Мерцедес. Запрашан за тоа дали користат тимски наредби и посебно зошто барал појаснување тој објасни

Имаме одредени правила но не е баш јасно. Имав брзина и во тој момент требаше да одам на две застанувања. Не знам што се смени на крајот со тоа што се случи. Беше тешка трка и доста лизгава на одредени места. Имав проблем со поминување на заостанатите кога Валтери ме престата. Среќен сум што завршив но малку разочаран. Но ќе останам вака денес и ќе се обидеме наредниот пат.


10 КОМЕНТАРИ

  1. Ова е страмно Валдет а плачко го викаат Хамилтон а Ветел се уби од плачење јавно , од страв ја изгуби трката да знаеш Хамилтон вози професионално со гуми стари скоро 40 круга не можеше да направи разлика ама кој гледа гледа кој навива навива .

  2. Ova sto se slucuva so F1 e vo najmala raka vulgarno. Ako se prodolzi so vakvi postapki F1 svesno ke se samoukine znaejki deka gledanosta na tv opaga, prisutni na trkite opaga pomalku vredni reklami i t n. Porano vo f1 imase vozaci i timovi so sportski duh,imoralni i eticki pravila nazalost toa e minato. Napred Alonso.

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Внесете го вашиот коментар
Внесете го вашето име тука

Внесете го точниот резултат. * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.