Прост ги продаде своите акции во Формула Е тимот

214

Четирикратниот Формула 1 првак, Алан Прост, ги продаде своите акции во е.Дамс Формула Е екипата која во 2014 година ја основа со Жан Пол Дрио, за да се посвети целосно на проектот на Рено во Формула 1. Французинот се пожали дека било пренапорно да се менаџираат активностите во двете тркачки серии.

Беше тешко да се постигне во Формула 1 и Формула Е дури и физички со самото патување. Се чини дека е исправно кога Рено донесе одлука да се фокусира на Формула 1, јас да го сторам истото.

Со Рено сме онаму каде што планиравме дека ќе бидеме сезонава. Се работи за првиот чекор, вториот почнува сезонава – изјави Алан за француски L’Equipe.


Прост ги продаде своите акции во Формула Е тимот

Внесете го точниот резултат. * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>