Очигледно Скудерија Ферари не го имаа викендот од соништата во Австралија и за жал на нивните тифози, воопшто не испорачаа по ветувачките предсезонски тестови.

По стартот, евидентно беше дека болидите на Ферари ја немаат посакуваната брзина, но радио пораката на Себастијан Фетел го докажа токму тоа. Германецот немаше ритам особено откако промени од софт на медиум за втората серија.


ОСТАВИ КОМЕНТАР

Внесете го вашиот коментар
Внесете го вашето име тука

Внесете го точниот резултат. * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.