По сударот на Спа, Алонсо сеуште има болки

148

Фернандо Алонсо откри дека сеуште чувствува болка во десната рака како последица од минатомесечниот судар на стартот од Големата награда на Белгија. Во пресрет на првата кривина, Нико хулкенберг се прецени и се заби во задниот дел од болидот на шпанецот лансирајќи го во воздух преку болидот на Шарл Леклер.

Мислев дека брзо ќе ми помине, но во моментов чувствувам исто ниво на болка како и непосредно по сударот. Чудно е. Веројатно следната недела ќе направам некои дополнителни проверки, се надевам дека не е нешто скршено.

Кога возам поради нивото на адреналин и се останато се е во ред и не чувствувам буквално ништо. Но со нормалните секојднени работи имам проблем. На пример, кога ги мијам забите чувствувам болка – појасни Нандо.


Booking.com

По сударот на Спа, Алонсо сеуште има болки

Внесете го точниот резултат. * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>